У Чернівцях запрацювала станція для зарядки електромобілів 
Першу безкоштовну станцію для зарядки електромобілів відкрито у Чернівцях в центрі міста біля Ратуші. Станцію встановлено за кошти Ощадбанку, а витрати на утримання на себе взяла міська влада.

В якості зарядної станції використали  обладнання австрійської компанії Keba модель P20. Вказана станція оснащена роз’ємами двох типів, які сумісні з електромобілями і гібридами марок Тесла, Porsche, Renault, BMW і Mercedes. Однак використання перехідника дозволяє заряджати, в тому числи і електрокари Nissan, Chevrolet і Mitsubishi.
Потужність однієї установки Keba P20 складає 22 кВт на годину, це повинно забезпечити електомобілі Тесла класу S пробігом в 150-200 км після години зарядки. Для інших автомобілів ці дані можуть відрізнятися. Так, якщо автомобіль може заряжатися тільки в режимі 6 кв\год — то годинної зарядки вистачить приблизно на 50 кілометрів пробігу. Для повної зарядки авттомобіля Тесла потрібно близько 60 кіловат електроенергії. Тобто повна зарядка автомобіля буде коштувати міському бджету близько 100 гривень. Доречі, в домашніх умовах від побутової розетки автомобіль тесла заряджається близько 12 годин, а за допомогою станції час повної зарядки складе всього 3 години.

electrozapacka-cv-3

Електромобілі — це трансорт майбутнього для будь-якого міста. Середній пробіг на повному заряді складає 200 км, а у Тесли, наприклад — 560 км. Про екологічність даного виду транспорту годі і говорити, а додайте до цього економічну складову: 100 грн на 500 км проти 600-700 гривень для бензинових автомобілів на такий самий пробіг. Вартість електромобілів починається від 18 000 доларів, але, якщо уряд прийме закони про відміну всіх  платежів на імпорт електромобілів, то їх ціна впаде до 10 ооо доларів США, що зробить їх дуже привабливими для українців.

electrozapacka-cv-4