Як саме вбиває радиація? 
Радиація — страшний, невидимий ворог, здатний нанести нам непоправної шкоди! Високі дози радиації можуть привести до смерті живого організму.
Але як саме радиація впливає на людину? Звідки вона береться, які є засоби захисту від неї? І чи будь-яка радиація така небезпечна?

Сьогодні 30 роковина вибуху на Чорнобильській АЕС.

26 квітня 1986 року сталося руйнування четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції, розташованої на території Української РСР (нині — Україна). Руйнування мало вибуховий характер, реактор був повністю зруйнований, і в навколишнє середовище було викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Аварія розцінюється як найбільша у своєму роді за всю історію атомної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком. Протягом перших трьох місяців після аварії загинула 31 людина; віддалені наслідки опромінення, виявлені за наступні 15 років, стали причиною загибелі від 60 до 80 осіб. 134 людини перенесли променеву хворобу тої чи іншої ступені тяжкості. Більше 115 тис. людей з 30 кілометрової зони були евакуйовані. Для ліквідації наслідків були мобілізовані значні ресурси, Більше, ніж 600 тис. чоловік брали участь в ліквідації наслідків аварії.

На відміну від бомбардувань Хіросіми і Нагасакі, вибух нагадував дуже потужну «брудну бомбу» — основним вражаючим фактором стало радіоактивне зараження.

Хмара, що утворилася від палаючого реактора, рознесла різні радіоактивні матеріали, і перш за все радіонукліди йоду і цезію, по більшій частині території Європи. Найбільші випадання відзначалися на значних територіях в Радянському Союзі, розташованих поблизу реактора які відносяться тепер до територій Республіки Білорусь, Російської Федерації та України.